Przejdź do zawartości

Kar­na­wał Blogowy #5

Wydanie z kwietnia Anno Domini 2014.

1. Węglowy Szowinista – Osiem dziwnych ośmiornic. Bo to wpis o ośmiu dziwnych ośmiornicach. Czy trzeba jakiegoś innego powodu?

2. Jawne Sny – Odzyskać horror. W tym miesiącu na Jawnych pojawiły się trzy duże teksty poświęcone grom wideo, jednak najchętniej podpisałbym się pod tym. Bo mnie z deka uwiera, że obecnie horror w grach dla wielu kojarzy się z serią Dead Space czy Resident Evilem, aniżeli Amnezją albo Thiefem.

3. Paweł Pollak – Let’s talk about money. Czyli krótki komentarz do sprawy Malanowskiej, a dokładniej jej rzekomo kiepskiej umowy z wydawnictwem.

4. Naspidowany – Gry a porno #1. Nie ze wszystkim się co prawda zgadzam, ale to dopiero pierwsza część tekstu poruszającego zagadnienie nieco zbyt rzadko dyskutowane w growym światku.

5. Scribere necesse est – Czasem potrzeba kiczu. Ano potrzeba. Podobnież jak ocen biorących pod uwagę target dzieła, a nie tylko gusta oceniających.

5.5 Rock ‚N’ Karol – Co was obchodzi Avril i jej „Hello Kitty”? Bo tematycznie powiązane z tekstem wyżej.

6. Legendum Est – Wielka teoria przeciwnika. Wyraźnie niedokończona, ale i tak warta przeczytania.

7. Kowalstwo obłoków – Patchwork. Gdyż opisany w tekście negatywny trend w przemyśle jestem w stanie przyłożyć również do branży growej i zapewne paru innych, gdybym tylko wysilił mózgownicę.

8. Zsyp – We gotta move those refrigerators. Fragment czteroczęściowego „cyklu przeprowadzkowego”, który czyta się jak zbiór niezłych opowiadań.

9. IMHO — Dlaczego nie lubię elfów z filmowego „Hobbita”? Kolejny tekst, z którym niekoniecznie się zgadzam, ale polecam za staranne wykonanie (nawet przypisy są).

10. 221B Baker Street – Hail Hydra! Gdyż Red Skull wciąż żyje w naszych sercach.

11. Jestem Geekiem – Jesteś za stary. Bo już kiedyś napisałem podobny tekst, więc mogę bez wyrzutów sumienia przypomnieć światu o jego istnieniu.

12. Historie Przyszłości – Geek-hate Porn. And again, nie ze wszystkim się zgadzam, ale poruszone tematy warte są dyskusji.

13. Wojtek Bieroński – Leeroy Jenkins. Czyli o pewnym okrzyku, który z World of Warcraft przeniknął do internetów i dalej.

14. Wasza wina – Pogadaliśmy z Cetnarem. „Myślę, że «zapluszowienie szaleńców» to termin, który na jakiś czas ze mną zostanie. Bo fani (a zwłaszcza fanki) zaczęły traktować serialowych szaleńców jak zabawki, maskotki do przytulania – «Oń jeśt naś i my go koffamy, bajdzo, tyci tyci Sierlociek».”