Przejdź do zawartości

Fragment Ezio w karnawałowej masce autorstwa Ninjatic.

Karnawał Blogowy #10

Wydanie z września Anno Domini 2014.

1. Inżynieria Wszechświetności – Jak kochać (swoją pracę). Czyli o pracy, tworzeniu gier i pracy przy tworzeniu gier.

2. Ten Chudy Drań – Podróż przez piękną katastrofę jaką jest Destiny. Czyli trzytygodniowy eksperyment z najnowszym dzieckiem studia Bungie, które miało być Ósmym Cudem Świata, ale nie wyszło.

3. Latające Świnie – Poradnik: jak szukać anime podobnego do…? Bo szukanie „anime podobnego do…” okazuje się łatwe, o ile zna się sposoby.

4. Uncle Mroowa – Klisze, schematy i banały. Czyli patrz tytuł.

5. Zwierz popkulturalny – Do not go gentle czyli o tym, że nie jesteście za starzy. Bo znów mogę z czystym sumieniem podlinkować jeden z moich starych tekstów.

6. Cdblog – Historia zbrodni cz. 1: Geneza powieści kryminalnych. Bo to ciekawy temat, na cztery teksty rozbity. Reszty linków nie będzie, szukajcie u źródła.

7. Lektura Obowiązkowa – Słynni pisarze w służbie gier komputerowych. Bo pisarze pracujący przy grach wideo to żadna nowość.

8. Historie Przyszłości – Grając w prawdziwym świecie 8 bitów (gry!). Czyli o paru interesujących growych starociach, również polskich.

9. Jawne Sny – Nauka zamiatania. Czyli miotłach, dzieciach i grach wideo.

10. Paweł Pollak – Pszygody komisaża Maciejewskiego, czyli jak wydawałem ze współfinansowaniem. Czyli poruszająca historia o pieniądzach i grafomanii.

11. Fangirl’s Guide to the Galaxy – O konwentach na zgniłym Zachodzie (i w Polsce). Bo temat wart przedyskutowania.

12. praKreacja – Twórczość fanowska #2: Print i commission, czyli o zarabianiu na Deviantart. Bo o takich rzeczach warto wiedzieć.

13. Kreskotok – Czterościan – Ambicje. O wartym uwagi komiksie i twórczości jako takiej.

14. Fanboj i Życie – Dlaczego dobre powieści Fantasy są tak nieliczne? Bo to ważne pytanie, nawet jeśli z większością odpowiedzi się ni cholery nie zgadzam. Może nawet kiedyś wyjaśnię, dlaczemu.