Przejdź do zawartości

Fragment maski karnawałowej autorstwa Christiana Monteduro.

Karnawał Blogowy #13

Wydanie z grudnia Anno Domini 2014.

1. Legendum est – Książki zbójecie (po raz któryś). „Bardziej chyba chciałabym dzisiaj – biorąc tekst MRW jako punkt wyjścia – zastanowić się, jak to jest z tym pisaniem i czytaniem, zwłaszcza zaś – czytam między wierszami.”

2. Mistycyzm popkulturowy – Niezwykłe przypadki szczęśliwego królika. Czyli krótka historia Królika Oswalda od dnia jego narodzin, aż po dzień dzisiejszy, opisana na blogu istniejącym już czwarty rok.

3. Moda w kinie – Wampirzyce w kinie. Bo to niedawno powstały i specjalizujący się w interesującej tematyce blog, któremu przydałoby się trochę miłości.

4. Poza granicą wzroku – Twarz Ideału, czyli Toshirō Mifune i wizerunek samuraja. Felieton na temat najbardziej samurajskiego z japońskich aktorów i jego wpływu na wizerunek tej profesji w (pop)kulturze.

5. Zwierz wiadomojaki – Wszystko super czyli kilka słów o super bohaterstwie i niepełnosprawności. W kinie, a od czasu do czasu także w komiksie.

6. Lektura Obowiązkowa – Smutna matka Frankensteina. Czyli krótka biografia Mary Shelley oraz parę słów na temat jej najsłynniejszego dzieła.

7. CDBlog – O grach od środka: Gra na milion lat. „Ostatni wyciek e-maili z Sony dotyczący filmów to kolejny dowód na to, że przy odpowiednim budżecie zrobi się hit ze wszystkiego. Tyle, że w idei gier wideo nie chodzi o to. Chodzi o zabawę, doskonalenie się, wygrywanie. Przeszedłeś klasycznego shootera kontynuując co chwilę? Grałeś w bijatykę sam i na najniższym poziomie trudności? Kończysz gry, po czym zamykasz je do pudełka? Zagrałeś raz w strategię? To tak jakbyś prawie w ogóle nie grał.”

8. Wiedźma na Orbicie – Kto się boi Power Rangers? Bo Aeth się seria podoba, a mi nie bardzo.

9. Mroowa – Już nigdy nie będzie kolejnego Shenmue. „Shenmue nigdy nie powróci. A przynajmniej nie powróci w takiej formie, która nie byłaby największym rozczarowaniem dla fanów jakie jest tylko możliwe.”