Przejdź do zawartości

Obraz pędzla Pierre’a Bergaigne’a.

Karnawał Blogowy #17 + #18

Wydanie zbiorcze z kwietnia i maja Anno Domini 2015.

Dla początkujących

1. Jeszcze tego nie słyszałeś – 9 piosenek, od których powinieneś zacząć słuchać synthwave’u. Bo to zacny gatunek jest.

(Pop)kultura

2. Ovis aries – Qvo vadis, kulturo, czyli chaotyczny wpis o zmarnowanych ripostach, bionicznej ręce i snobizmie najgorszego sortu. Czyli patrz tytuł.

3. Lektura obowiązkowa – Dlaczego boimy się klaunów? Czyli znów patrz tytuł.

4. Historie przyszłości – Alternatywa historyczności. Czyli ile jest historii w powieściach historycznych i historiach alternatywnych.

5. Mysza Movie – Twój spoiler nie pachnie różami. Czyli bardzo dużo słów o historii spoilerów, ich znaczeniu, reakcjach na nie i sposobach unikania.

6. The Gonzologist – Know Thyself. O ludzkiej różnorodności, poznawaniu siebie i tworzeniu. W teorii gier wideo, w praktyce wszystkiego.

Filmy i seriale

7. Węglowy Szowinista – Czy plan Ultrona miał sens? Z perspektywy naukowej, ma się rozumieć. Spoiler – tak. Z grubsza.

8. Mistycyzm popkulturowy – Munky not trukk! Bo Michał wyręczył mnie w opisaniu jednego z najlepszych seriali animowanych ever.

9. Fangirl’s Guide to the Galaxy — Jestem skwaszeńcem, bo nie podobał mi się „Mad Max: Fury Road”. Gdyż nie jest to film bez wad, nawet jeśli wciąż uznaję go za jedną z najlepszych (najlepszą?) produkcję roku.

Gry wideo

10. Write. Create. Innovate – What Geis got wrong. Czyli szczegółowa polemika z krytyczną i w paru miejscach kłamliwą recenzją Wiedźmina 3 z Polygonu. Przed przeczytaniem warto sięgnąć do źródła, link na końcu tekstu.