Przejdź do zawartości

Grafika autorstwa VoidBurger.

Karnawał Blogowy #2

Wydanie ze stycznia 2014 roku. Ciutek skromniejsze od poprzedniego, ale mam nadzieję, że nie mniej smakowite.

1. Mysza Movie – Nerd vs The World. Mysza w tym miesiącu popełniła dwa teksty, z których polecam przede wszystkim ten o fandomach, różnych kategoriach fanów oraz problemach komunikacyjnych między mniej i bardziej zaangażowanymi konsumentami (pop)kultury.

2. Inżynieria Wszechświetności – Gry Pozorów. Tym razem Jacek Wesołowski opowiada o swoich zawodowych doświadczeniach z zespołami, przedstawiając kilka interesujących anegdot i obserwacji z liczącej już czternaście lat pracy zarobkowej.

3. Zagraceni – Cyfrowi socjopaci. Ostatnio na rynku pojawiło się wiele tytułów survivalowych, gdzie gracze mogą sobie zarówno pomagać, jak i podkładać nawzajem świnie. Tekst koncentruje się na tej drugie grupie i jej, delikatnie ujmując rzecz, niepokojących zachowaniach wobec współgraczy.

4. Wiedźma na Orbicie – O elfce, co nie kochała krasnoluda. Aeth pochyla się nad drugim Hobbitem i jego niesławnym „trójkątem romansowym” Legolas-Tauriel-Kili, wyjaśniając, dlaczego rzeczonego romansu tak naprawdę nie ma.

5. Stay Fly – W internecie byłeś fajniejszy. Z deka mało (pop)kulturowy, za to poruszający ważną kwestię tekst  różnica między wizerunkiem człowieka w sieci i na żywo oraz banalne w swej prostocie przyczyny, dla których mogą się między sobą diametralnie różnić.

6. Kulturą w Płot – 15 filmów Quentina Tarantino, których (prawdopodobnie) nigdy nie zobaczymy. Szerszy komentarz jest chyba zbędny.

7. blogFiszera – 6 grzechów dubbingu w grach. I nie tylko, jakby się dłużej zastanowić. Autor wymienił w zasadzie wszystkie powody, dla których od dawna nie tykam polskich wersji językowych gier i filmów. Z paroma wyjątkami, na przykład produkcjami Disneya.