Przejdź do zawartości

Karnawał Blogowy #25

Wydanie z grudnia Anno Domini 2015.

Filmy i seriale

1. Lektura obowiązkowa – 12 zasad animacji Disneya. Jak w tytule. Wpis bardzo techniczny, bo i technikaliów – na przykład kolejności tworzenia klatek animacji – dotyczy.

Literatura

2. Fantasy Faction – The Ciftci Case: Is Gollum Good or Evil? Tytułowe pytanie jest interesujące, ale mniej od opisanej w tekście, wciąż trwającej sprawy sądowej, której bohaterami są turecki doktor, prezydent Turcji oraz Gollum.

3. Spisek pisarzy – Trzy sposoby na narrację. Kiedy wykorzystać pierwszą, a kiedy trzecioosobową narrację i dlaczego drugoosobowa powinna być zarezerwowana tylko na specjalne okazje.

Gry wideo

4. Viscor’s Opinion – The Censorious Nature of Outrage Culture. Wpis teoretycznie o grach wideo, w praktyce odwołujący się również do (pop)kultury jako takiej (kodeks Haysa, Stoker i jego stosunek do opowiadania historii etc). Długi i bardzo emocjonalny, zawierający części lepsze i gorsze. Sam nie wiem, czy się z nim zgadzam, ale podrzucam jako materiał do przemyśleń.

5. Thoughts Of A Feminist Gamer – Opinions On Diversity In The Realms Of Gaming And Geekery. Jak w tytule. Podobnie jak wyżej wrzucam bardziej jako materiał do przemyśleń niż moją opinię, tylko napisaną przez kogoś innego.

6. Geezmo.pl – Retro granie – Konsole, których nie było… „No, może niezupełnie, bo jednak (prawie!) cały sprzęt z listy ostatecznie na półkach wylądował, ale po latach albo mało kto już o nim pamięta, albo przeszedł do legendy jako rzecz na tyle ekstrawagancka, że aż niegrywalna.”

7. Recenzje malkontentki – Nie dotykać moich gier! O grach wideo, ich nieudanych ekranizacjach i powodach, dla których jest ich więcej od ekranizacji udanych.

Inne

8. Mysza Movie – Panna Nikt, czyli nobody is perfect. Bo czuję mentalną bliskość z Myszą, nawet jeśli jej sytuacja jest wielokrotnie gorsza od mojej.

9. Pwlk – Jak D. Vader wyprowadził mnie ze strefy komfortu. Czyli o zdjęciach, strefach komfortu i codziennym życiu lorda Vadera.