Przejdź do zawartości

Karnawał Blogowy #27

Wydanie z lutego Anno Domini 2016. Obfite, bo trafił się dobry miesiąc.

(Pop)kultura

1. Fangirl’s Guide to the Galaxy – O fandomie. Fandomach. Whatever. O bzdurach zawartych w pracach naukowych doktora Siudy, badacza fandomów.

2. Kacza Zupa – Historia kobiet: Zelda Fitzgerald. O muzie Francisa Fitzgeralda.

Filmy i seriale

3. Węglowy Szowinista – Czy baza z Przebudzenia Mocy miała sens? Jak w tytule.

4. Ovis Aries! – O feminizmie Whedona. Na podstawie jednego z odcinków Buffy the Vampire Slayer.

5. Lemurilla – Wśród gnomów, dzienników i figur geometrycznych – Gravity Falls zaprasza! O bardzo zacnym Twin Peaks dla młodszego widza.

6. Mysza Movie – I że cię nie opuszczę, czyli z miłości do zombie, części pierwsza i druga.”O tym jak i dlaczego ludzie kochają zombie. Czasem bardzo dosłownie.”

Literatura

7. Monster Hunter Nation – One Star Reviews Over Book Prices are Dumb. O cenach ebooków, kosztach ich wytworzenia i niskich ocenach podcinających skrzydła autorom.

8. Paweł Pollak – Umowy wydawnicze, fakty i mity. Komentarz do tekstu Jak negocjować umowę z wydawcą? opublikowanego na Spisku Pisarzy.

9. Fantasy Faction – Plot holes and how to fix them. Patrz tytuł.

10. IMHO – Być wiedźminem, być wiedźminem w prawdziwym świecie. Tu również patrz tytuł.

Gry wideo

11. Open Beta – Łzy po GameTrailers wylane. Chwila oddechu i widzimy się na YouTubie? O serwisie GameTrailers i przyczynach jego upadku.

12. Joe Köller – Misunderstanding. Krytycznie na temat Jonathana Blow(a?), autora Braid oraz The Witness.

13. The Psychology of Video Games – Newtonian Engagement and Metal Gear Solid V. „Once we’re engaged, we keep playing until someone calls us to dinner or the clock tells us it’s time to go to work. This triggers a re-evaluation point. We pause to think, <<Should I keep playing, or do something else?>>.”

14. Grotatnik – Darkest Dungeon: historia szaleństwa w dobie postmodernizmu. Jak w tytule.

Muzyka

15. Rebel Meets Culture – Symfonie dla mentalnie niestabilnych. „Oto zbiór najlepszych asłuchalnych kapel, przy dźwiękach których stracisz swoją drugą połówkę, pozbędziesz się przyjaciół i zostaniesz odludkiem na zawsze.”

16. Koci Koci Żabci – Kup pan zwierzaka. „Syndrom martwej gwiazdy to również wyciąganie brudów już kilka dni po śmierci: w zagranicznym internecie roi się od artykułów, postów i dyskusji, które w formie gently reminder informują, że Bowie to gwałciciel. Poszukałam informacji na ten temat. I znalazłam więcej niż chciałam.”

PS: Teksty takie sobie? Wybór za skromny? Znowu te same źródła? Chętnie poznam nowe blogi, polsko i angielskojęzyczne. Polecanki uprasza się zostawiać w komentarzach, w ostateczności w social media.