Przejdź do zawartości

Karnawał Blogowy #28

Wydanie z marca Anno Domini 2016.

(Pop)kultura

1. Mysza Movie – Miliony much i konformizm, albo interpretacja popkultury jako makatka. „Znacie powiedzenie, że miliony much nie mogą się mylić? Myszy zdaniem w wypadku popkultury sprawa jest nieco bardziej skomplikowana.”

Filmy i seriale

2. Mistycyzm Popkulturowy – Nasza Babcia. O 98-letniej amerykańskiej aktorce głosowej June Lucille Forer.

Manga i anime

3. Latające Świnie – Jak szukać anime podobnego do…? dos: ~Kira☆kira XD kyun~. „Notka o samodzielnym szukaniu interesujących anime była jedną z najpopularniejszych na tym blogu. Niestety, niektóre rzeczy się już zdezaktualizowały, o innych zapomniałam lub je pominęłam. Nadal polecam tam zajrzeć, a dziś zapraszam do drugiej części, z typowo animowym, głupawym podtytułem!”

Literatura

4. Fantasy Faction – What a difference an editor makes. Czyli patrz tytuł.

5. Paweł Pollak – Siejemy ziemniaki, czyli kosmiczna fuszerka. Czyli o skopanym tłumaczeniu Marsjanina.

Muzyka

6. Jeszcze tego nie słyszałeś – Kto mógłby zrobić soundtrack do „Blade Runnera 2”? 10 propozycji.

Gry wideo

7. The psychology of video games – Learned Helplessness and Halo 5. O sieciowych strzelankach, wyuczonej bezradności oraz związkach między nimi.

8. Recenzje Malkontentki – Powiedz mi co nosisz, a powiem ci jak walczysz. „Tym razem przyjrzyjmy się głównym kategoriom ciuchów, w jakich biedni wirtualni fighterzy muszą wskoczyć na ring.”

9. Stomp – „Stop Talking,” or, How To Write Bad Comments. O obiektywizmie, subiektywizmie i zamykających dyskusję komentarzach.

Inne

10. Pan Optykon – Misemono: japoński świat atrakcji. Czyli o rozrywkach w Japonii w wiekach różnych, części pierwsza oraz druga.