Przejdź do zawartości

Karnawał Blogowy #30

Wydanie z maja Anno Domini 2016.

(Pop)kultura

1. The Tao of Zordon – Everything has to be “New”. Czy patrz tytuł.

2. Recenzje Malkontentki – Nie oddamy naszych kiecek! „Uważam, że nasza ogólnospołeczna koszmarna fiksacja na punkcie tego, jak powinno się wyglądać, to nudne i bezcelowe porównywanie do jakiegoś ogólnego wzorca, najbardziej objawia się w nieustannych wojenkach o to, jak powinny się ubierać kobiece bohaterki. A od z pozoru niewinnej batalii o spodnie na tyłku Wonder Woman już tylko krok do pewnego paskudnego słowa na „s”.”

Filmy i seriale

3. Jerry’s Tales – Television Horror Story. „Chciałbym przedstawić w jaki sposób twórcy mogą wykorzystać mały ekran aby straszyć widzów, jak wykorzystują formułę odcinkową oraz jak utrzymać napięcie przez cały sezon.”

4. Ziuta się dziwi – 7 grzechów głównych seriali. Polskich. Jak w tytule. Tekst ukryto pod drugim linkiem.

Manga i anime

5. Latające świnie –  Dlaczego właściwie oglądam anime. Czyli tekst, który w sporej części oddaje moje podejście do tematu.

Inne

6. Nietransparentnie – Logo bloga – czyli czy moja strona też powinna mieć swoją twarz. Czyli wpis na ważny dla każdego blogera temat. Plus moje skromne dzieło posłużyło jako pozytywny przykład, więc czułem się w obowiązku uskutecznić blogerskie poklepywanie się po pleckach.