Przejdź do zawartości

Karnawał Blogowy #32

Wydanie z lipca Anno Domini 2016.

(Pop)kultura

1. Mistycyzm popkulturowy – To bi or not to bi. „W niniejszej notce postaram się przedstawić co najmniej kilka najbardziej rażących problemów, jakie mam z prezentacją osób biseksualnych w popkulturze oraz wtrącić kilka osobistych przemyśleń odnośnie trudności, jakie napotykają twórcy w odniesieniu do tego tematu.”

Filmy i seriale

2. Kwantowo.pl – Paradoksy, AI i zagłada – ćwierć wieku ‚Terminatora 2’. Czyli patrz tytuł.

3. Węglowy Szowinista – Dzień Niepodległości w liczbach – część pierwsza. „Tym razem chcę zastanowić się nad tym jakie byłyby skutki upadku statków obcych z 1996 roku.” Do kompletu część druga na temat statków z 2016, bo nie ma sensu chomikowanie jej na przyszły miesiąc.

4. Catus Geekus – Animacje dla dorosłych #1 – „Felidae”. „Wbrew temu co zwykliśmy myśleć o animacjach (…) Felidae nigdy nie miało być produkcją dla dzieci. Mało tego, powiedziałabym wręcz, że jest to produkcja, która nie nadaje się nawet dla niektórych dorosłych.”

5. Zwierz wiadomojaki – Duch i głos czyli najsławniejsza aktorka której nie znacie. „Wczoraj umarłam Marni Nixon. Aktorka i śpiewaczka której głos zna prawie każdy wielbiciel kina i musicalu. Choć niekoniecznie zdaje sobie z tego sprawę.”

Komiksy

6. Pan Optykon – Superbohaterski miszmasz: „Superman: 50 lat”. Czyli o tym, jak we wczesnych latach 90 wydawano w Polsce komiksy superbohaterskie.

7. Recenzje Malkontentki – Spokojnie, jesteś (nie) normalny! „True Batman Story to nie jest komiks o Batmanie. A jednocześnie to publikacja, która dotyka samej istoty komiksowych bohaterów. To jednak przede wszystkim szczera opowieść Paula Diniego na temat jego życia, podejścia do własnej twórczości i próba przepracowania traum i starych blizn.”

8. Lektura Obowiązkowa – Trudny żywot noir. Czyli o trudnościach, z jakimi mierzył się nurt noir w komiksach.

Gry wideo

9. The Psychology of Video Games – Why Do Achievements, Trophies, and Badges Work? Czyli patrz tytuł.

10. Inżynieria Wszechświetności – Trudność opisu pomysłu. „Zwracam uwagę przede wszystkim na trudność związaną z opisywaniem gier, mianowicie nie dysponujemy sposobem opowiadania, który by się do tego dobrze nadawał.”

Inne

11. IMHO – O tym, dlaczego nie chcę być już fangirl. „Dzisiaj będzie o fangirlowaniu i dlaczego chyba przestanę myśleć o sobie jako o fangirl. Albo o tym dlaczego niektórym fangirls (fangirlom?) bliżej do psychofanek w stylu Annie Wilkies, które swojego idola przemocą chciałyby zmusić do postępowania wedle ich myśli.”

12. Nietransparentnie – Pokemon GO ożywia miasta. Czyli patrz tytuł.

13. Mysza Movie – Nie najgorsza. Rozmyślania na kanwie „Najgorszy człowiek na świecie” Małgorzaty Halber. Bo to w sporej części tekst o mnie.