Przejdź do zawartości

Karnawał Blogowy #6

Wydanie z maja Anno Domini 2014. Duże, ale mniej niż zwykle (pop)kulturowe.

  1. Naspidowany – Gry a porno 2. Bo to temat zbyt rzadko poruszany w niesensacyjnym ujęciu. Do tego również część trzecia.
  2. Otóż to! – To takie polskie. „Czasami mam czelność skrytykować coś w Sieci. Tak po prostu. Zupełnie subiektywnie coś mi się nie podoba. Zawsze wtedy znajdzie się ktoś kto spieszyć będzie oznajmić mi, że… to takie polskie.”
  3. New Game Plus – Przepisywacze newsów. Czyli o sensowności pisania newsów różnej długości i dlaczego te krótsze mają więcej sensu. Jak również tango down, czyli o zamykaniu portali o grach.
  4. Węglowy Szowinista – MOOC – solidna wiedza dla każdego. O sieciowych, darmowych, profesjonalnych kursach z zakresu nauk ścisłych. Do kompletu jeszcze wielkie jajo w kosmosie. Bo wielkie jajo w kosmosie.
  5. IMHO – Serenity polemizuje: „5 kinowych wszechświatów, gdzie bycie człowiekiem jest do kitu”. Bo zapowiadałem, że w tym miesiącu nie trafią do zestawienia.
  6. Kowalstwo Obłoków – Ograniczeni. O patrzeniu na projekty przez pryzmat ograniczeń. Uwaga, śmiertelne stężenie technojęzyka.
  7. Haque – Nie ważne co robisz – masz znaczenie. Bo każdemu przyda się od czasu do czasu motywator.
  8. Wyrwane z kontekstu – Ty też nie chodzisz do kina na polskie filmy? Czyli o tym, że polskie kino może nie jest u szczytu swoich możliwości, ale tragedii również nie ma. Oraz czy ty też należysz do generacji idiotów? Bo każdy wie, że technologia to zło.
  9. Nic prostszego – podwójny epilog. O tym, że nie ma związku między szczepieniami i autyzmem. Żadnego.
  10. Tramwaj Przeznaczenia – Skarga. O niesłusznych skargach na motorowych.

11. Jestem geekiem – Bądź Aquamanem. Bo Aquaman jest zarąbisty.

11+1. Zniekształcenie Poznawcze – Oni po prostu czują się, jak u siebie w domu. Czyli o prywatności w sieci. A kontynuując temat poczytaj, co czuje twoje dziecko. Bo może napisać w sieci wiele interesujących rzeczy o sobie.

11+2. Kacza Zupa – O realizmie emocjonalny. Czyli o serialach i emocjach z nimi związanych.