Przejdź do zawartości

Fragment Karnawału Śmierci autorstwa krakenkatz(a?).

Karnawał Blogowy #7

Wydanie z czerwca Roku Pańskiego 2014.

 1. Jeszcze tego nie słyszałeś – The Algorithm – Octopus4. Z dwóch powodów. Po pierwsze: bo autor regularnie prezentuje mniej znane, a dobre kapele i warto byłoby liczbę jego czytelników powiększyć. Po drugie: bo ta konkretna kapela mnie się spodobała.
 2. Mysza Movie – Jaki jest koń, każdy widzi – spóźniony Dzień Dziecka z rumakami Disney’a. Bo konie – pardon, rumaki – i Disney.
 3. Krytycznym okiem młodego socjologa – Problem reprezentacji rasowej w mediach oraz „culture appropration” – z czym to się je? Za nazwę bloga oraz temat, który od dłuższego czasu mnie prześladuje i nie zamierza się odczepić.
 4. Zsyp – Stoję na balkonie palę papierosa ze Stadiona. Za fascynujące wspominki na temat nieistniejącego już Stadionu Dziesięciolecia.
 5. Michał Górecki – 3 problemy z internetem. Bo do pewnego stopnia są to również moje problemy.
 6. Poza granicą wzroku – Wojownik doskonały, czyli przypadki samuraja w popkulturze [1]. Samuraje i popkultura, czy potrzeba dalszych wyjaśnień?
 7. Inżynieria Wszechświetności – Tanie chwyty. Z trzech czerwcowych propozycji wybrałem tę, gdyż ładnie punktuje, co jest nie tak z fabułami znacznej części współczesnych gier z sektora AAA. Dorzucę również Większe nie jest lepsze, gdyż dzięki temu mogę podrzucić linka do jednej z moich notek na temat Gamedevu.
 8. Gry z Charakterem – Zakazom stop! Zakazuję! Czyli o problemach z grami, w tym przypadku planszowymi, posiadającymi sporo irytujących ograniczeń.
 9. Węglowy Szowinista – Nuklearna proca. „Obliczenia wykazały, że w pierwszej chwili [pokrywa] osiągnęła prędkość 66 kilometrów na sekundę. To znaczy, że po dwóch, trzech sekundach opuściła Ziemię, jeśli nie odparowała z powodu tarcia atmosferycznego tak jak niektóre meteory. Jeśli nie, to trzy godziny później była już dalej niż Księżyc.”
 10. Kuc Filolog – Nocnik literata. Bo się zgadzam. Z większością punktów.
 11. Zwierz popkulturalny – A może teraz ty coś nam opowiesz… czyli jak przygotować dobrą prelekcję na Konwent. Czyli [patrz nazwa bloga] o [patrz tytuł notki].
 12. Mroczna Sztuka Ogłupiania –  Jak upchać cztery słonie na jednego żółwia. Czyli krótka historia pewnego mitu.
 13. Oscetc – Kilka słów o normalności, bo dlaczego nie?
 14. Mistycyzm popkulturowy –  Wilk, czyli kojotMeep Meep!