Przejdź do zawartości

Karnawał Blogowy #8

Wydanie z lipca Roku Pańskiego 2014.

1. Scribere necesse est – tryptyk. Czyli o szkodliwym wpływie dwóch cesarzowych i jednej królowej na współczesne społeczeństwo.

2. Gry z Charakterem – Poszukiwacze złota. „Nigdy wcześniej nie miałem takiego układu. Nigdy wcześniej nie przyszło mi do głowy, by połączyć działanie tych kart. Patrzyłem przed siebie i mordka mi się śmiała. Odkryłem niesamowite kombo. Grą, w która wtedy graliśmy była Nowa Era. Moja własna gra…”

3. Poza granicą wzroku – Wojownik doskonały, czyli przypadki samuraja w popkulturze. Część druga i trzecia do kompletu.

4. Jawne Sny – Witajcie w Greenvale. Czyli wiele słów o tym, dlaczego Deadly Premonition nie jest wcale tak złą grą, jak się powszechnie uważa.

5. 221B Baker Street – Trudna sztuka wykonywania facepalmów. Bo nie ma mistrza facepalmów nad kapitana Pickarda.

6. Victor’s Opinion – The Little Mermaid. „I believe that the culture of negativity surrounding these characters is at least in part responsible for the lack of massive expansion of female protagonists in current media. (…) So today I will be looking at the Disney classic „The Little Mermaid” and provide a largely positive voice for it.”

7. Zwierz popkulturalny – Na wschód od Equestrii czyli o małych kucykach i zagubionych chłopcach. Czyli dociekanie, dlaczego serial dla małych dziewczynek podoba się również dużym chłopcom.

8. Ten chudy drań – Komiksy złe: Mindhunter. Aliens vs Predator vs Witchblade vs Darkness vs Geeeezuuus. Bo będę musiał w podobny sposób opisać jakąś słabą grę. Albo książkę.

9. Inżynieria Wszechświetności – Latające Dywany. „Właśnie takimi [nieistotnymi] innowacjami ekscytujemy się dziś najbardziej. Mniej interesuje nas istota wynalazku (…). Z tego powodu kultura wynalazczości często brnie w ślepe zaułki.”

10. Wojtek Bieroński – Jeśli sądzisz, że kobiety nie grają w gry… Bo to jest już oczywistość, ale nie do wszystkich jeszcze dotarła.

11. Wyrwane z kontekstu – Zły David, niedobry David. Bo piwo takie zimne, a Rosja taka ładna. „Ale to wszystko, słuchajcie, jest dzisiaj nieważne. Nieważne, bo reklama [w której zagrał David Duchowny] jest prorosyjska, a W TYM MOMENCIE być po stronie Rosji to jednak gruba przesada. A ja się pytam, który to jest TEN moment?”

12. Historie Przyszłości – Sentymentalna łyżka dziegciu (Magia i Miecz; Secret Service). Bo i we mnie trochę mało wiary w powodzenie obu projektów. A na dokładkę parę słów o do tej pory nakręconych filmach i serialach z superbohaterkami.

13. 7 grzechów – Po czym poznać szachraja. Czyli o postaci trickstera w mitologii i popkulturze.

14. Recenzje Malkontentki – Bijatyki są jak alkohol. „W dzisiejszym odcinku (…) zaprezentuję Wam krótki przegląd mordoklepkowych podstaw, tak żebyście wiedzieli którą grę wybrać na imprezę, a żeby wszystkim tym, którym wirtualne pranie po pyskach kojarzy się z czarną magią było łatwiej, porównam wszystko do alkoholu. Bo tak.” A na drugą nóżkę odpowiedź na pytanie, dlaczego nikt nie lubi Supermana.