Przejdź do zawartości

Karnawał Blogowy #9

Wydanie z sierpnia Anno Domini 2014.

1. Wiedźma na Orbicie – Wszystko, co najlepsze w Strażnikach Galaktyki. Bo Strażników nigdy dość. Najlepiej czytać w pakiecie z trzema tekstami na temat niedociągnięć tego filmu (raz, dwa i trzy) autorstwa Łukasza Stelmacha.

2. Poza granicą wzroku – Stare dobre świntuszenie, czyli nostalgia i kant tyłka. Czyli dużo słów na temat historii porno i dominujących w nim schematów.

3. Fangir’s Guide to the Galaxy – You know I’m bad, I’m bad, you know it, czyli o tych złych w MCU słów kilka. Czyli patrz tytuł. Przy okazji mogę z czystym sumieniem zlinkować do mojej obrony filmowego wcielenia Ronana.

4. Ovis aries! – Offence taken! O fandomach roszczeniowych, zranionych uczuciach i okrętach pod ostrzałem. Wpis wyjaśniający, dlaczego w kwestii fandomów wolę stać z boku i głównie obserwować, a bycie twórcą serialu to przerąbane zajęcie.

5. Fanboj i Życie – Dlaczego Słowiańszczyzna nie nadaje się na książkę/grę fantasy? Czyli w wielu słowach o tym, dlaczego Polska sprzed czeskiej interwencji to taki se popkulturowo materiał.

6. Subiektywny blog o sztuce marketingu – Wyprani 44. Czyli o pokazach mody powstańczej i dlaczego pomysł to nietrafiony.

7. Scribere necesse est – Luźne notatki okołoliterackie. Czyli patrz tytuł.

8. Legendum est – Ten wpis o konwencjach. Czyli o Na glinianych nogach Pratchetta i żonglerce konwencjami.

9. Trochę wolniej – Czemu tak drogo? „Zastanawia mnie jeszcze strasznie kwestia cen. Kupujemy grę za 120 złotych. Nowość. W pudełku, z instrukcją. Nie mamy jednak na ogół oporów i problemu, by zapłacić ze 10 złotych mniej za wersję cyfrową. Czyli de facto sam klucz. Z drugiej strony, mamy książkę za 40 złotych. Ale czytelnik oczekuje, że ebook będzie kosztował już około 10 złotych. Bo inaczej krzyczy, że drogo. Ciekawi mnie skąd taka rozbieżność podejść. I widzę kilka możliwych powodów.”

10. Trygrał Studio – The lack of Quality Control and the Race to the Bottom. Czyli jak zapobiec zalewaniu Steama tytułami wątpliwej jakości.

11. IHBD – Na karty komiksów prosto z ekranu tv lub kina. Bo wpis zawiera Harley Quinn. Wszystko jest lepsze, gdy zawiera Harley Quinn.

12. Recenzje Malkontentki – Piękny, młody, dumny i blady. Czyli przerąbane być facetem w historii z kobietą na pierwszym planie.

13. Puppyblog – Becouse You’re Worthless: The Dark Side of Indie PR. Czyli wiele słów o tym, jak ciężko być twórcą gier indie oraz jak niewiele wart jest pojedynczy klient.

14. Arthouse – Jak nadrabiać niemą klasykę. Gdyż pomysł ten okazuje się być wyjątkowo ciężki do zrealizowania.

15. praKreacja – Czy fanart jest legalny? Bo z punktu widzenia prawa niekoniecznie.

W ramach bonusu Nietransparentnie – Patrzę na Gdańsk. Bo poświęcone mojemu ukochanemu miastu.