Przejdź do zawartości

Karnawał Graczy Blogerów

KGB jest próbą przeniesienia Karnawału Blogowego RPG na grunt gier wideo.

Jego reguły są niezwykle proste. Osoba prowadząca Karnawał podaje temat dotyczący gier video, na który wypowiadać się będą zainteresowani blogerzy. Powinien być on na tyle szeroki i wieloznaczny, by mogły coś o nim napisać zarówno starzy wyjadacze, jak i osoby grające od święta.

Po miesiącu gospodarz Karnawału jest zobowiązany stworzyć podsumowanie aktualnej edycji, czy to w formie listy gołych linków, czy też linków wraz z komentarzem. Prowadzenie zostaje przekazane kolejnemu chętnemu blogerowi. Ten wyznacza następny temat, na który rozpisują się jego koleżanki i kolegi od klawiatur i tak dalej.

Wbrew pozorom Karnawał nie posiada ścisłych reguł, może za wyjątkiem tych podanych niżej. Możesz ugryźć podany temat jak chcesz, traktując go zarówno jako ścisłe wytyczne, jak i jedynie luźną inspirację. Ideą Karnawału jest wymiana myśli, zachęcanie do dyskusji oraz aktywizacja growych blogerów, których, jak wieść gminna niesie, jest w polskiej blogosferze zbyt mało.

Karnawał nie posiada własnego bannera, a jeśli już takowy się pojawi, nie będzie obowiązkowy.

W jaki sposób wziąć udział?

 • Napisz i opublikuj na blogu tekst poświęcony tematowi aktualnej edycji Karnawału. Nie ma znaczenia, czy jest to blog samodzielny, czy istniejący w ramach większego serwisu.
 • Nie ma również znaczenia, czy grasz na PC, konsoli stacjonarnej, mobilnej, Facebooku czy telefonie. Twoje gry mają wymagać prądu oraz odpowiedniego urządzenia, to jedyny warunek.
 • Dla ułatwienia możesz wstawić w tytule notki numer aktualnej edycji Karnawału, albo zamieścić w treści tejże link do posta otwierającego.
 • Na blogu gospodarza podaj link do swojego tekstu, tak by on i inni wiedzieli, kto bierze udział w Karnawale.
 • Ewentualnie poinformuj go o notce innymi kanałami, tak by mógł samodzielnie dopisać ją do listy.
 • Czas na napisanie notki to równy miesiąc, ale jeśli gospodarz jest wyrozumiały, to przymknie oko na parę dni spóźnienia.
 • Miło byłoby ujrzeć twoje komentarze pod innymi notkami.
 • Jeśli chcesz poprowadzić kolejną edycję Karnawału, zgłoś się do aktualnego prowadzącego i ustalcie szczegóły.

Masz pytania? Zostaw je w komentarzu poniżej.

Edycje

#2: Dźwięk pikseli wraz z podsumowaniem;

#3: Długość gry wraz z podsumowaniem;

#4: Hard/Easy wraz z podsumowaniem;

#5: Bossowie wraz z podsumowaniem;

#6: Płcie i gry wraz z podsumowaniem;

#7: Iglica Sfer wraz z podsumowaniem;

#8: Magia gier wraz z podsumowaniem;

#9: Drużyna;

4 komentarze

 1. […] notka zalicza się do kolejnej edycji mutacji Karnawału Blogowego, czyli Karnawału Graczy Blogerów, prowadzonego w tym miesiącu przez Aeth. Temat to Płcie i […]

 2. […] Poznańska Gildia Graczy dołącza się do Karnawału Graczy Blogerów! […]

 3. Pikselowy transwestytyzm i promowanie cycem | IntroKultura - Blog kulturowy
  14 marca 2014

  […] wpis jest częścią Karnawału Graczy Blogerów, czyli inicjatywy Salantora z Bobrowni, mającej zaktywizować trochę grających-piszących i zapewnić pole do wymiany myśli między […]

 4. […] Salantor – Fan i popularyzator Humble Bundle. Bloger [Bobrownia] i ojciec założyciel KGB [Karnawału Graczy Blogerów]. Zaczął słuchać dubstep’u – twierdzi, że na starość. Udziela się […]

Brak możliwości komentowania.