Przejdź do zawartości

Rozrywki popyrkonowe

Dziś króciutko, bom zmęczony po wspaniałym konwencie. Tak jak obiecałem na mojej ostatniej prelekcji na Pyrkonie, udostępniam magisterkę, która dla tejże prelekcji była podstawą.

Prawie sto stron tekstu z bibliografią i przypisami na temat rozrywek na ziemiach średniowiecznej Polski można znaleźć tutaj lub w zakładce o jakże wiele mówiącym tytule do pobrania. Jeśli zaś ktoś nie znalazł w tekście interesujących go informacji, a w bibliografii przydatnych pozycji, niech pośle mi mejla (patrz zakładka kontakt). Podrzucę kilka wartościowych pozycji albo zasugeruję, w jakich miejscach rozpocząć poszukiwania.

A w ramach podziękowań pokonwentowych: Wiadro kudosów dla wszystkich, których spotkałem na Pyrkonie (za dużo was, by wymieniać), drugie dla tych, którym nie mogłem poświęcić dostatecznie dużo czasu (wy wiecie, że to o was), trzecie dla słuchaczy moich prelekcji (zwłaszcza nadspodziewanie dużego i uprzejmego dla zmęczonego bobera niedzielnego tłumu), wreszcie czwarte dla organizatorów za świetny konwent (pomimo kilku niedogodności i usterek) oraz 12 i pół tysiąca luda. 

Do zobaczenia za rok.